ŽIADANKY   CENNÍKY      KALENDÁR   KONTAKTY

PREČO TAK DLHO ČAKÁM NA VÝSLEDOK TESTU?

Výsledky väčšiny laboratórnych testov sú k dispozícii v deň odberu materiálu. Po ukončení analýzy a validácii výsledku lekárom môže lekár, ktorý využíva možnosť internetového prehliadania výsledkov vidieť výsledok testu ihneď.

V prípade, že ide o tzv. STATIMOVÉ vyšetrenie jeho výsledok ihneď oznámime lekárovi na telefónne číslo, ktoré nám dal k dispozícii.

Vytlačený výsledok testu odosielame lekárovi MEDY dopravnou službou v dohodnutý deň, zvyčajne na druhý deň po odbere.

Ak sa informuje o výsledku pacient vieme ho informovať, v ktorej fáze vyšetrenie jeho testu je a kedy sa dostane k jeho lekárovi.

Dlhší čas si vyžadujú mikrobiologické testy. Ide o kultiváciu mikroorganizmov najčastejšie z výterov z hrdla a nosa, z moča alebo stolice. Prvý orientačný výsledok kultivačných vyšetrení je možný priemerne po 48 hodinách po odbere. Po identifikácii mikroorganizmu ešte stanovujeme citlivosť na antibiotiká, čo trvá tiež určitý čas. V priebehu tohto procesu sa však lekár môže telefonicky informovať na mikrobiologickom oddelení o stave vyšetrenia a priebehu kultivácie.

Sérologické vyšetrenie protilátok pri podozrení na infekčné ochorenie prevádzame raz týždenne a na začiatku týždňa sa môžete informovať kedy daný parameter vyšetrujeme.

Diagnostika menej často sa vyskytujúcich ochorení sa v laboratóriu prevádza minimálne raz za dva týždne.

Je dôležité komunikovať s nami. Naším cieľom je, aby výsledok laboratórneho testu bol čo najskôr v rukách lekára, ktorý rozhoduje o ďalšom osude pacienta.

 

Nájdi na stránke
Vyhľadávanie
Online výsledky

Medy.sk na Facebooku Napíšte nám Lekársky blog Lekársky blog