ŽIADANKY   CENNÍKY      KALENDÁR   KONTAKTY

Sexuálne prenosné ochorenia: Sú pre Vás laboratórne testy vhodné?

Leto je krásne, slnečné, dni sú dlhé a ľudia sa viac stretávajú. Začína prázdninové a dovolenkové odobie. Túto idylku narušuje zvýšený počet infekcií, ktoré sa prenášajú z človeka na človeka pohlavným  stykom (STD).

Pretože v mnohých prípadoch STD nemajú príznaky je v prvom rade potrebné používať pri sexe ochranu a to najmä vtedy, ak máte viac partnerov.
Odpoveď na otázku kedy a ako často sú potrebné krvné testy na STD nie je jednoznačná. Odpoveď závisí od Vášho veku, sexuálneho chovania a ostatných rizikových faktorov.

Špecifické krvné testy na odhalenie STD

Chlamýdie a kvapavka

Testy na stanovenie chlamýdiovej infekcie a kvapavky sa môžu previesť z krvi, moču a výterov.

Dôležité sú aj preventívne testy, pretože často infekcie prebiehajú bezpríznakovo.

HIV, syfilis a infekčné zápaly pečene

U osôb s chlamýdiovou infekciou a kvapavkou je vyššie riziko iných STD. Rovnako je vyššie riziko u ľudí s viacerými partnermi, drogovo závislých a homosexuálnych mužov.

Genitálny herpes

Ide o vírusovú infekciu, testovanie sa môže previesť z krvi. Stanovujú sa protilátky proti vírusu herpesu typu 1 a 2. Typ 2 je typický pre genitálny herpes. Pri týchto testoch je možnosť falošne pozitívnych aj falošne negatívnych výsledkov.

HPV infekcia

S týmto vírusom sa spája rakovina žesnkých a mužských pohlavných orgánov.

Mikrobiologické laboratórne vyšetrenia v súvislosti so sexuálne prenosnými chorobami je možné vykonať aj na žiadosť a úhradu klienta.

Bližšie sa o STD dozviete v abecednom katalogu testov (na stránke vľavo hore).

Pred laboratórnym vyšetrením nás vždy kontaktujte, aby sme Vás poučili o odbere materiálu, čase odberu a cene vyšetrenia.

Informácie o vyšetreniach. +421 915 989 263  alebo  medy@medy.sk.

Nájdi na stránke
Vyhľadávanie
Online výsledky

Medy.sk na Facebooku Napíšte nám Lekársky blog Lekársky blog