ŽIADANKY   CENNÍKY      KALENDÁR   KONTAKTY

Portál pre pacientov

PREČO TAK DLHO ČAKÁM NA VÝSLEDOK TESTU?
 
Výsledky väčšiny laboratórnych testov sú k dispozícii v deň odberu materiálu. Po ukončení analýzy a validácii výsledku lekárom môže lekár, ktorý využíva možnosť internetového prehliadania výsledkov vidieť výsledok testu. V prípade, že ide o tzv. STATIMOVÉ vyšetrenie jeho výsledok ihneď oznámime lekárovi na telefónne číslo, ktoré nám dal k dispozícii.
 
Vytlačený výsledok testu odosielame lekárovi MEDY dopravnou službou v dohodnutý deň, zvyčajne na druhý deň po odbere.
 
Ak sa informuje o výsledku pacient vieme mu určiť v ktorej fáze vyšetrenie jeho testu je a kedy sa dostane k jeho lekárovi.
 
Dlhší čas si vyžadujú mikrobiologické testy. Ide o kultiváciu mikroorganizmov najčastejšie z výterov z hrdla a nosa, z moča alebo stolice. Prvý orientačný výsledok kultivačných vyšetrení je možný priemerne po 48 hodinách po odbere. Po identifikácii mikroorganizmu ešte stanovujeme citlivosť na antibiotiká , čo trvá tiež určitý čas. V priebehu tohto procesu sa však lekár môže telefonicky informovať na mikrobiologickom oddelení o stave vyšetrenia a priebehu kultivácie.
 
Sérologické vyšetrenie protilátok pri podozrení na infekčné ochorenie prevádzame raz týždenne a na začiatku týždňa sa môžete informovať kedy daný parameter vyšetrujeme.
 
Diagnostika menej často sa vyskytujúcich ochorení sa v laboratóriu prevádza minimálne raz za dva týždne.
 
Je dôležité komunikovať s nami. Naším cieľom je, aby výsledok laboratórneho testu bol čo najskôr v rukách lekára, ktorý rozhoduje o ďalšom osude pacienta.
 

                                                              

 

Príprava pred vyšetrením

Výber testu a odber biologického materiálu
Úhrada testu
  • priama úhrada (príjmový doklad)
  • úhrada faktúrou

 Cenníky 

Články, ktoré pre Vás pripravilo MEDY

Nájdi na stránke
Vyhľadávanie
Online výsledky

Medy.sk na Facebooku Napíšte nám Lekársky blog Lekársky blog